Bugun...


AK Partili Hızal'dan Harmandalı çıkışı: Hala vahşi depolama devam ediyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Çiğli’deki ziyaretlerinde sarf ettiği “çöp kamyonları şehir içinden geçmeyecek” sözünü eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, “Sayın Soyer İzmir’deki hava ve çevre kirliliğinin sadece çöp kamyonlarını otoyol üzerinden gitmesini sağlayarak çözeceğini sanıyorsa büyük bir yanılgı içerisindedir” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2019 10:16
AK Partili Hızal'dan Harmandalı çıkışı: Hala vahşi depolama devam ediyor

AK Partili Hızal ayrıca Harmandalı Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’inde hala vahşi depolamanın devam ettiğini de belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 31 Mart seçimlerinde verdiği vaatleri ve geçmişte bahsi geçen tesis için verilen taahhütleri hatırlatan Hızal, “Verilen onca seçim vaadine rağmen hala vahşi depolama devam ediyor. Bu durumun ne kadar daha süreceği konusunda ne yazık ki hala bir net bilgi yok. Sayın Soyer, her konuda olduğu gibi yine sorunlara karşı ürettiği hayali çözümlerle karşımızda. Artık hayali bir şehirde yaşamayı bırakıp kolları sıvama vakti geldi de geçiyor bile” diye konuştu.

“NE EKONOMİK NE DE EKOLOJİK VAHA GÖREMİYORUZ”

Başkan Soyer’in Mayıs ayındaki Harmandalı Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi hakkındaki  konuşmasına dikkat çeken Hızal, “O açıklamada 100 gün sonra, 96 bin hanenin elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak 160 megawatt elektrik üretmeye başlayacaklarını ve Harmandalı’nın ekonomik ve ekolojik İzmir vahasına dönüşeceğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ya günleri saymayı unuttu ya da yine İzmirli hemşehrilerimizin akıllarıyla alay etmeye çalışıyor. Biz ortada ne ekonomik ne de ekolojik vaha göremiyoruz. Belediye başkanı verdiği sözleri yerine getirip o tesisi zamanında işler hale getirebilseydi belki bugün kurduğu ‘çöp kamyonları şehrin içinden geçmeyecek’ sözü bir anlam taşıyabilirdi. Ancak şu halde böyle bir açıklama kendisini samimiyet ve ciddiyetten tamamen uzaklaştırmıştır” ifadelerini kullandı.

“VARSA İCRAAT YETENEĞİNİ KONUŞTURSUN”

Soyer’in sürekli yetki alanı dışında açıklamalarla gündeme geldiğini söyleyen Hızal sözlerini şöyle sürdürdü;  “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, üzerine vazife olmayan konularla uğraşmak yerine asıl görevi olan İzmir’in geleceğini düşünmelidir. Zira yıllarca her türlü hizmetten mahrum kalmış İzmir’in artık ‘lay lay lom’ bir yönetim anlayışıyla kaybedecek vakti yoktur. Böyle anlamsız açıklamalar yerine artık dili yerine varsa icraat yeteneğini konuşturmalıdır. Biz kendisine şehir yönetmenin kendisinin bildiği gibi şov yapmakla olmadığını, icraata dayalı bir yönetim sergilemesi gerektiğini anlatmaya bıkmadan, usanmadan devam edeceğiz. Umuyoruz ki bu tavrından en yakın sürede vazgeçer.”


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 3 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI