Bugun...


Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ'dan o karara tepki: "Sorumluluktan uzak"
Buca Belediyesi’nde yerel seçimlerden sonra belediye başkan yardımcısı olan Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasının yankılar sürüyor.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2019 10:20
Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ'dan o karara tepki: "Sorumluluktan uzak"

İzmir siyasetine bomba gibi düşen gelişmeyle ilgili olarak CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ’dan da bir açıklama geldi. Akdağ açıklamasında Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasını eleştirdi.


CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ açıklamasında Serkan Kalmaz’ın CHP’nin bir neferi olduğunu belirterek:"Türkiye siyasi tarihinde yüzlerce parti kurulup kapanmış tarihin çöplüğünde yerini almıştır. CHP'yi 96 yıldır ayakta tutan parti içi kongreler ve kurultaylardır. Parti içi yarışmalar hiçbir süreçte kardeşlik yoldaşlık duygumuzu zedelememiştir. Son günlerde yaşadığımız kongre öncesi yaşananlar da bu süreç dahilindedir. Özellikle 2019 yerel seçimlerinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun stratejileri  ile önemli bir başarı elde edilmiştir. Kimsenin bu başarıya gölge düşürme, hırslarıyla hareket etme, kardeşlik ve yoldaşlık duygusuna zarar verme hakkı yoktur. Asıl görevimiz Türkiye'yi bu çıkmazdan, yoksulluk ve yolsuzluktan kurtarmaktır. Cumhuriyetin bütün değerlerini yerle bir eden tek adam anlayışıyla mücadele etmek tek hedefimizdir. Bu sorumluluk ve bilinç ile bütün partililerimizle kol kola olacağız. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasını bu sorumluluktan uzak bir karar olarak değerlendiriyorum. Serkan Kalmaz her zaman Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmuştur. Kalmaz her zaman CHP’nin neferi ve genç bir siyasetçi olarak siyasi yaşamına devam edecektir” dedi."


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 3 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI