Bugun...


Buca'daki görevden almaya CHP'li Murat Bakan'dan tepki!
Buca Belediyesi’nde başkan yardımcısı Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasının yankıları sürüyor.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2019 10:14
Buca'daki görevden almaya CHP'li Murat Bakan'dan tepki!

Başkan Erhan Kılıç’ın kararına CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’dan da bir tepki geldi. CHP’li Murat Bakan açıklamasında delege seçimleri öncesi Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasının doğru olmadığını belirtti.

 

"SİYASİ SONUÇLARI OLAN BİR KARAR"

Murat Bakan açıklamasında bu kararın siyasi sonuçları olacağını belirterek: “Delege seçimleri öncesi görevden alınması hiç de şık olmamıştır. Elbette bunun siyaseten sonuçları da olacaktır. Kendisiyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yoldaşlık etmeye devam edeceğiz. Hepimizin makamları gelip geçicidir. Belediye başkanlığı da, milletvekilliği de tüm makamlar da gelip geçicidir. Ancak parti içi demokrasiyi ortadan kaldırmaya yönelik hamleler unutulmaz. Bu görevden alma parti içi demokrasiye, özgür birey olmaya karşı atılmış bir adımdır. Bülent Ecevit’in 1972 yılındaki kurultayda söylediği sözü hatırlatmak istiyorum. Bugün de ölüm yıl dönümü olan Ecevit şöyle demişti; öncelikli olarak ölçülmesi gereken şudur; CHP’de buyruk mu, hukuk mu işleyecek? Önce buna karar vereceğiz. Daha açık söylüyorum vereceğiniz karar şudur; demokratik bir partinin kanunlara saygılı özgür bireyleri mi olacağız, kapı kulları mı olacağız? Karar sizindir! Bu 1972 kurultayında Bülent Ecevit’in söylediği sözdür. Buca’da siyaset yapan arkadaşlarımız da önümüzdeki delege seçimlerinde kapı kulu değil özgür birey olmayı seçen Serkan Kalmaz kardeşimizle birlikte saf tutacaklardır. Buna inanıyorum” dedi.

"SERKAN KALMAZ GELECEK VAAT EDEN POLİTİKACI"

CHP’li Murat Bakan ayrıca Serkan Kalmaz’ın gelecek vaat eden bir politikacı olduğunu belirterek: "Sayın genel başkanımızın çok açık bir beyanı var. ‘Belediye başkanları delege seçimlerine müdahil olmasın’ diyor. Buna rağmen siyaseten temayüz etmiş, parti içi eğilim yoklamasından çıkarak birinci olan ve meclis üyeliği yapmış olan, gençlik kollarından yetişmiş bir arkadaşımızdır Serkan Kalmaz… Kurultay delegesi olmasını ve son kurultayda aldığı tavrı da bir kenara bırakıyorum. Genç ve gelecek vadeden bir politikacıdır” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI