Bugun...


İzmir Büyükşehir'de sosyal medya tartışması
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı meclisi gerçekleşti. Gerçekleşen mecliste önemli konular tartışıldı.

facebook-paylas
Tarih: 15-10-2019 12:03
İzmir Büyükşehir'de sosyal medya tartışması

Başkan Soyer meclis açılışında Pınar Barışı Harakatı’na ilişkin: “ Altı gün önce Suriye sınırımızda başlayan haraketın bir an önce askerlerimizin canı yanmadan tamamlanarak hepsinin memlekete geri dönmesi temennesiyle şehitlerimize rahmet dileyerek meclis toplantısını açıyorum” dedi.

YAZILI METİN OKUNDU

Meclis açılışında AKP Grup Başkanvekili Özgür Hızal Barış Pınarı Harakatı’na ilişkin yazılı bir metin okudu. Yazılı metinde şu ifadeler yer aldı: “Bebek, kadın, çocuk dinlemeden yok eden PKK terör örgütü yok edilmesi gereken bir terör örgütüdür. Devletimiz, yıllarıdır PKK’ya karşı mücadele vermektedir. DEAŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır, Suriye’de sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük dramlardan biri yaşanmaktadır. Binlerce insan, barbarca katledilmiştir. Suriye topraklarının önemli bir bölümü terör örgütlerinin eline geçmiştir. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenenmektedir. Terör örgütüne sağlanan dış destekle bir terör koridoru kurulmak istenmiştir. Kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimleri ve görünüşleri farklılaşsa da biribirinin ikiz kardeşidir, birbirinin aynısıdır. Bu zalim örgütlere karşı Barış Pınarı Harakatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgenin terörden temizlenmesi ve Suriyelilerin ülkelerine geri göndeirlmeyi hedeflemektedir. Barış Pınarı operasyonunu destekliyor ve ordumuza muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

SOYER'E BORÇLANMA YETKİSİ VERİLECEK

ESHOT Genel Müdürlüğünün 2019 Mali Yılı Bütçesinde öngörülen borçlanma kapsamında görev ve hizmetlerinin gerektirdiği giderleri karşılamak amacıyla istenen yetki meclis gündemine geldi. Borçlanma yetkisi Başkan Tunç Soyer’e verilecek. Önerge Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 50 milyon Türk Lirası tutarında bir borçlanma yetkisi ön görülüyor.

SOYER'İN PAYLAŞIMLARINI ELEŞTİRDİ

AKP'li meclis üyesi Hüsnü Boztepe Başkan Soyer’in sosyal medya hesaplarından paylaşılan tweetleri eleştirdi. AKP’li Hüsnü Boztepe tweetlere değinerek arka sıralara hizmet edilmiyor dedi.

"SOSYAL MEDYA ELEŞTİRİLERİ HADDİNİ AŞTI"

CHP Sözcüsü Nilay Kökkılıç da sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerin haddini aştığını belirterek:  Sosyal medyayı nasıl kullanacağınıza dair gelen eleştirileri de haddini aşmış buluyorum. Sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılacağı sizin takdirinizde olan bir konudur” dedi.

SOYER ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

AKP grubundan gelen eleştirilere cevap veren Başkan Soyer: “Büyükşehir bürokrasisi öyle rastgele proje yapmaz. İnce eler sık dokur son derece titiz çalışır ve bir projeye başlarsa sonuna kadar götürür. Belki Türkiye’nin hiçbir belediyesinde olmayan bir bürokratik yapıdadır. Harmandalı meselesi 100 gün taahüdümüz üzerinden 35 gün geçti ancak enerji nakil hattı konulma çalışması için 15 gün ek süre verdik. Tamamen bizim kontrolümüz dışında gerçekleşen bir durum ancak. 28 Ekim’de de açılışı yapılacak. Baykuş seferleriyle ilgili rakamlar sürekli yükseliyor. Arkadaşlarımız tüm meclis üyelerine rakamları iletsinler. Yükselen bir trend söz konusu onu da görmüş olursunuz” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI