Bugun...


Kılıçdaroğlu: Bunları söylemek Mustafa Kemal'in partisine yakışır
CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu Denizli Merkezefendi'de, Kazım Arslan Parkı’nda konuştu

facebook-paylas
Tarih: 17-09-2019 17:06
Kılıçdaroğlu: Bunları söylemek Mustafa Kemal'in partisine yakışır

CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu Denizli Merkezefendi'de, Kazım Arslan Parkı’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Eğer bizim inancımızda israf haramsa her kuruşun hesabının millete verilmesi lazım. Biz başkanlarımıza hiçbir ayrım yapılmamasını, herkese hizmet götürüleceğini, pozitif ayrım yapılması gerektiğini söyledik.

Tüyü bitmemiş yetim doğduğu andan itibaren vergi ödüyor. Elektriği, musluğu açtığınızda vergi ödüyorsunuz. Benim paramla yatırım yapılıyorsa kaça yaptığını bana söyle. İsraf edilip edilmediğini göreyim.

Kılıçdaroğlu: Kuvâ-yi Milliye ruhuyla ayağa kalkalım

Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar bu kardeşiniz her türlü baskıya göğüs gerecek bu milletin hakkını sonuna kadar savunacaktır.

8,5 milyon işsizimiz var, üniversite mezunları çocuklarımız işsiz. Sadece tüketiyoruz, borçlanarak tüketiyoruz. Borcun faizini ödemek için borçlanıyoruz. 

Şu soruyu AKP'li kardeşlerim kendisine sorsun; fabrikaları sattın, telekomu, arsaları, silah fabrikasını sattın, peki bu borç nedir? 170 milyar dolar faiz ödüyoruz. Bu paralar nereye gitti? Hepimizin sorması, sorgulaması lazım. 

Tank Palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler bedava uçak almak için. Katar kralına bir şey söylebilir misin o uçağa bindikten sonra? 

Vatandaş bunları söylediğinde yakalıyorsun, tutukluyorsun. Birisinin bunları söylemesi lazım. Kime yakışır, Mustafa Kemal'in partisine yakışır. Kuvâ-yi Milliyecilere yakışır.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI