Bugun...
Demokrasi ve terör


Arif Acar
attltd@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 20-11-2015 23:59

Emperyalist güçler başta ABD olmak üzere, Irak, Libya ve son olarak Suriye’ye demokrasiyi getirmek için yüzbinlerce insanın ölümüne ve milyonlarca insanı da yurtlarından ettiler. Ülkelerini yıkıp masum insanları perişan ettiler. Bütün bunu petrol üzerinde ki egemenliklerini sağlamlaştırmak için yaptılar. İlginçtir ki; insanlar sığınmak için emperyalist batı ülkelerine gitmek içinde yollarda binlercesi hayatlarını kaybetti, kaybetmeye devam ediyor.

Sarkozy’nin Kaddafi’den Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına, 200 milyon Avro bağış aldığı ortada. Kaddafi’nin Parise gelişinde sarayın bahçesine bedevi çadırı kurmasını hoş karşıladılar. Buna rağmen Libya’ya düzenlenen saldırıda baş rol de oldular. Kaddafi’yi ortadan kaldırdılar. Libya’nın hali ortada. İç savaş sürüp gitmekte.. Halk Kaddafi dönemini mumla arar oldu.

On yıl Irak’la İran’ı savaştırdılar. Irak’ın Kuveyt girmesini teşvik ettiler sonra bombardımana tutup Kuveyt’ten çıkardılar. Sonra türlü bahaneler uydurarak Irak’ı işgal ederek milyonlarca insanı perişan edip, ülkeyi böldüler. Kuzey Irak’ta sözde Kürt devletini kurdular. Türkiye’nin çekiç güce izin vermesi ABD’nin işini kolaylaştırdı.

Şimdi Irak ve Libya’da demokrasi! var.

Bunun başlangıcı hatırlayalım, Afganistan’ın işgali olmuştu. Yarattıkları Taliban ve El-kaide dünyaya terör estirdi.

Şimdi de Suriye’de demokrasiye izin vermediği gerekçesiyle Esad’ı devirmek istiyorlar. Oysa Suudi Arabistan’a savaş uçakları ve mühimmat satmakta hiçbir sakınca görmüyorlar.

Suudi Arabistan’da ne zamandan beri demokrasi var? İnsan haklarına saygı mı gösteriyor? Katar Ürdün Suriye’den daha mı özgürlükçü.. Suriye’ye demokrasi getirmek için muhaliflere silah ve mühimmat yardımları ile iç çatışmanın körüklenmesiyle şimdide dünyanın başına IŞİD belasını sardılar.

Ne yazıktı ki Türkiye bütün bu olaylarda rol aldı. Yalan yanlış ve ikiyüzlü politikaların bedelini masum insanlar kanlarıyla ödüyor.

13 yıllık AKP iktidarı insanların bölünmesinde başarılı oldular. Son Konya’da ve İstanbul’da oynanan milli maçlarda ki olaylar insanların ne kadar basiretsiz, sağ duyudan uzak, saygısız, şiddetin arttığı bir topluma dönüştüğümüzün göstergesidir. Bir saygı duruşuna ve milli marşa karşı yapılan saygısızlık, bizi dünya nezdinde itibarsızlaştırmıştır. Bu olayların altında 13 yıllık eğitimin de rolü büyüktür. Kindar ve dindar bir toplum yetiştirildi. İşsizlik ve ekonomik sıkıntılar da şiddetin artmasında önemli rol oynadı.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 8 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI