Bugun...
Saçların Hafıza


Banu İpek
banuipek@gmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 08-02-2020 13:24

Saçları uzun kadınları çok sevin azizim.
Her telinde bir şiir yatar o saçların.
Uzun saçlarını kesen kadınları daha çok sevin
her telinde bir acı yatar o saçların.
Hele ki bir kadını saçlarını kestirecek kadar yıktı iseniz...
Siz bi zahmet kadınları sevmeyin azizim.

 "Ümit Yaşar Oğuzcan."

Sevdiğim, kalbime değen dizelerin şairi.Biz kadınların bütün hikayesidir saçları..Güzelliğimiz, zerafetimiz, saçlarımızın şekli rengi saçımızın uzunluğu kısalığı. Mutluluğumuz ,aşık oluşumuz ve depresyona girişimiz, sevgilimizden ayrılınca, eşimizi boşayınca, hayatımızı ters yüz edeceğimiz tutunca; ilk saçlarımıza dadanırız biz kadınlar.

Benim de yapmışlığım var zamanında.Yirmili yaşlarımın başı, Eylül ayının ortaları ilk kalp ağrım hayatımda sadece birkez havaya girip  kısacık kestirmiştim saçlarımı. 
Allah'ım o nasıl bir acıydı.

Saçımı sağa sola atmaya çalışıyorum, saç yok. Bir kadına kısa saç bu kadar mı yakışmaz. Vallahi hiç yakışmadı!.. Üstelik saçlarımı kısacık kestirdiğimde yaşadığım tüm izlerden kurtulma telaşım da boş çıkmıştı.  Saçlarım yeniden uzayınca izler  gitmiyormuş meğer. İster uzun olsun saçımız, ister kısa olsun izler kalıyor saç telimizde.. 
Sırf bu yüzden saçlarımızın da hafızası var bence ,ona dokunan elleri, gitmek isteyen birinin zaptedilemeyeceğini kalmak isteyen birinin sarıldığınız andaki ağırlığını sevgiyle ve şefkatle dokunan elin sıcaklığını ve soğukluğunu hatırlıyor unutmuyor. Saçlarımız da kalbimizde  hatırlıyor. 

Bu yüzden hayatıma dahil ettiğim en sevdiğim insanların mutlaka saçlarına dokunurum. En çok saçlarına parmaklarımın sıcaklığını değdiririm. En çok  beğenilerim saçlarına dairdir.. Sevginin, merhametin, şefkatin zayıflığın ve  kuvettin korumacılığın yaşamımızın almakla mı yoksa vermekle mi geçdiğini en iyi saçlarımız anlatır ve hatırlatır biz kadınlara.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI