Bugun...
Sosyel medyanın en berbat yanı


Banu İpek
banuipek@gmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 14-12-2018 21:54

Yeni kıyafetlerden, nerde olduğunu anbean fotoğrafladıran , spor öncesi ve sonrası hallerim diye her durumu için fotoğraf yayımlayan mükemmel görünüp puan toplama telaşında olan insanlara alışmışken şimdi ise başımıza yaptığı yardımlaşmanın video görüntüsünü sosyel medyaya yükleyen insanlar türedi.

Yardım ettiği kişiye yardımını sunarken belli ki videoyu yanlarında bulunan başka  kişilere çektiyorlar.Örnek olmak için çektirdikleri bu video ,daha en yakınındaki kişilere örnek olmamış.Zira öyle olsaydı siz yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımınızı sunarken videoyu çeken arkadaşlarda başkalarına yardım ederken sizin video desteğinizi isterlerdi.Eee o görüntüler nerede yok ,hem dinimizde bir elin verdiğini öbür elin görmesin anlayışını esas değilmidir.Demek sizin bu yaptığınız şey insanlara yardımlaşmaya örnek olmak , yaptığınız iyiliği ve ibadeti insanlara karşı gösteriş olarak sunarken özendirmek öylemi bu yaptığinız sosyel sorumluk projesimi?

Siz ilk seçilen sorumlu  kişiler misin? Nedir yani? Yardım ettiğinizi başkaları görmeyince ya kabül olmazsa diye düşünüp hiç değilse şurdan iki üç beğeni alayım da boşa gitmesin diye mi düşünüyorsunuz? Allah rızası için yaptığınız iyilikte kul tevecühü beklemekde nedir?...Nasıl bir ego tatmini bunu video çekip yayımlamak nasıl bir farklılık oluşturma çabasıdır.Nasıl bir samimiyetsizlik ne kadar onaya muhtaçlıktır.Neyse....Demek istediğim şu; güzel yaşamayı ,güzel bakmayı, güzel sözler söylemeyi onay olmadan da başaracağınız bir yaşam dilerim en acilinden.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 7 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI