Bugun...
Uzaktaki yakın


Banu İpek
banuipek@gmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 04-10-2020 21:55

Bir kaşif gibi yol alıp şehirlerin tarihini ve tarihi eserlerini yerinde görmeyi, muazzam güzellikleriyle beni etkileyen yanlarını  saatlerce konuşmayı seviyorum.Fakat bu sefer farklı gezdiğim, gördüğüm,şehirlerin tarihinden değil gezip gördüğüm şehrin insanın bende yarattığı duygusundan söz etmek istiyorum.Bizler bize sunulan hayatlardan, önümüze çıkan fırsatlardan, imkanlardan, doğduğumuz coğrafyadan ibaret değiliz. 

Hayatımız boyunca sevdiğimiz insanların,yaşadığımız heyecanların,üzüntülerinokuduğumuz, kitapların,izlediğimiz filimlerin, dinlediğimiz müziklerin çıktığımız yolculukların sonucuyuz. Doğu Anadolu bölgesini  gezme düşüncem uzağımda ki yakınmış esasen  Elazığ ve Muş'a ilk defa gittim 
sürekliliği değil, derinliği hissettirdiği duygusuymuş mühim olan  muazzam bir deneyimdi benim için. 
  
Şehirin yabancısıydım evet herkesin keyif aldığı anlatmalara doyamadığı  Elazığ 'ın Harput' u Muş'un Seyirtepesi benim nefsimi okşamadı.Şehirin yabancısı olmakla, şehire yabancı olmak arasında ince bir çizgi var. 
İlk defa tanıdığım  iki saat süren sohbetimizin ardından Bulut' u tanıdığıma mutlu oldum umutlu oldum gel sarılalım valla bak bende Corona yok diyebileceğim kadar içimden sevgi aktı.Güneş  daha bir parlak gökyüzü daha bir berrak mutluluk, neşe, sevinç, amaç yüklediğim ne varsa anlam kazandı. Bulut'un sahici sohbeti karşısında.Ezgi ile kilometrelerce yürüdüğümüz yolda attığımız  kahkahalar daha cazibeli söylediğimiz şarkılar büyüleyici geldi. Simge ve Berna'nın iç gıcıklıyıcı anlatımlarının lezizliğine doyamadım dinlerken tekrar tekrar anlattırdım . Sahiden anım güzelleşti ,sakinleştim iyileştim bir tık daha olgunlaştım. Nerede olduğunuz değil iyi hissetmeniz, hissettirilmeniz önemli olan. Yakınımızdaki uzak, uzağımızdaki yakın olabiliyor bazen  şehirler ve insanlarda dahil buna herşeyden çok, tüm kalbimle inanıyorum.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 1 =

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI